Podologia zabieg
Zdrowie

Jak skutecznie usunąć odcisk? Usługi podologa vs domowy zabieg

Odciski mogą przytrafić się każdemu: na skutek niewłaściwie dobranego obuwia, nadpotliwości lub długiego marszu. Podologia zna sposoby walki z nieproszonymi gośćmi w postaci odcisków i nagniotków. Poświęć chwilę swojemu zdrowiu, rozejrzyj się za dobrym specjalistą i zakończ swój dyskomfort.

Samodzielne usuwanie odcisków – czy to dobry pomysł?

Osoba, próbująca samodzielnie pozbyć się odcisku niejednokrotnie popełnia szereg błędów, które mogą w rezultacie pogorszyć stan stóp. Często spotykanymi błędami jest usuwanie odcisków przez mocno działające maści i plastry, które – używane nieumiejętnie – mogą doprowadzić do ran i pogorszenia stanu stop. Innym grzechem jest samodzielna próba wycięcia zmian, czego skutki są opłakane: mogą doprowadzić do rozległych ran i zakażeń. Bez odpowiednich warunków i sprzętu http://www.spondylus-podologia.pl/o-nas/ nie warto więc próbować walczyć z nagniotkami na własną rękę.

Podologia zabieg
Zabiegi podologiczne

Skóra stóp jest niemal pozbawiona gruczołów łojowych. Żółte stwardnienia na stopach powstają na warstwie rogowej naskórka, powodując dolegliwości bólowe. Komórki rogowe zostają „wciśnięte” w jej głębsze warstwy, a rdzeń odcisku uciska nerwy. W niektórych przypadkach może to nawet utrudniać chodzenie i jest niebezpieczne dla zdrowia.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Nie chcesz walczyć z już powstałymi odciskami? Skup się na higienie i wprowadź w życie nawyki, które zminimalizują ryzyko ich powstania:

·         Sprawdzaj stan stóp i walcz z każdym, nawet najmniejszym odciskiem i zmianą. Niewprawne oko może przeoczyć powstanie brodawki, którą należy natychmiast usunąć aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa

·         Noś wygodne, dopasowane obuwie ze skóry lub przewiewnych materiałów i staraj się stosować wkładki ortopedyczne do butów

·         W razie nadpotliwości stóp walcz z problemem: unikniesz tworzenia się odcisków, a przy okazji zapobiegniesz zmianom grzybiczym

·         Nie rób żadnych zabiegów bez konsultacji z podologiem, zwłaszcza jeśli chorujesz na cukrzycę (zaburzenia czuciowe, powszechne przy stopie cukrzycowej mogą doprowadzić nawet do owrzodzeń).

 

 

Usunięcie odcisku w gabinecie podologicznym

Odciski na stopach najlepiej usunie profesjonalny podolog http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/. Im szybciej się ich pozbędziesz, tym lepiej dla zdrowia twoich stóp. Usuwać należy zarówno odciski miękkie, pojawiające się szczególnie często na delikatnej skórze kobiet wskutek noszenia niewygodnego obuwia, jak i twarde, występujące na powierzchni palców i podbicia.

Specjalista podolog z Warszawy https://satin.pl może usunąć odcisk nawet za pierwszym razem. Przy zabiegu stosuje się preparaty złuszczające, dłuta i skalpele podologiczne. Niektórzy specjaliści korzystają też z laserów, które precyzyjnie i na długo leczą zmiany.