Czy OCP przewoźnika chroni klienta? Wiele osób działających w branży transportowej zadaje sobie pytanie czy ubezpieczenie OCP przewoźnika jest niezbędnym wydatkiem oraz czy jego zakres daje wystarczającą ochronę oraz gwarancje zabezpieczenia swojej wiarygodności. Ten dylemat mają zarówno przewoźnicy jak i klienci korzystający z usług firm transportowych. Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od bardzo wielu czynników, które w[wyłają na ogólny ogląd sytuacji.
Po pierwsze należy sobie zadać pytanie, jeśli nie OCP przewoźnika to, co? Dobrym rozwiązaniem jest wykupienia ubezpieczenia CARGO. Kolejny aspekt to wiedza, że OCP przewoźnika https://www.linkedin.com/company/ocp-przewoznika/ chroni głównie jego interesy i zwalnia go z odpowiedzialności, za transport. Jednak, jeśli chodzi o towar nie jest to znów tak oczywiste. Należy pamiętać o tym, że zakres ubezpieczenia OCP może być różny, i to, że posiada je przewoźnik wcale nie oznacza, że nasz towar jest w pełni bezpieczny. Nie w jednej sytuacji przewoźnik wymigał się z odpowiedzialności, ponieważ szkoda powstała na skutek niedopatrzenia nadawcy, jego błędów lub z powodu siły wyższej, na które przewoźnik nie ma wpływu. Polisa cargo jest doskonałym zabezpieczeniem potrawy, które chroni przede wszystkim nadawcę przesyłki. W tym ubezpieczeniu wystarczy jedynie zgłoszenie szkody do wypłaty odszkodowania, bez czasochłonnych ekspertyz i rzeczoznawców. Pod tym względem cargo umożliwia szybsze uzyskanie wypłaty odszkodowania. Ponadto należy pamiętać, że OCP przewoźnika https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-ocp-przewoznika/ po pierwsze nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym, a po drugie żadne przepisy nie regulują kwestii sumy ubezpieczenia. Co oznacza mniej więcej tyle, że przewoźnik może posiadać OCP przewoźnika, ale tylko do połowy sumy wartości przewożonego towaru przez klienta. Ubezpieczenie Cargo jest bardziej elastyczną formą, która umożliwia dopasowanie go do potrzeb i specyfiki przewożonego ładunku.
Za co nie odpowie przewoźnik
Przewoźnik posiadający OCP przewoźnika pomimo wystąpienia szkody, nie odpowie za nią, jeśli powstała ona na skutek błędów nadawcy, czyli na przykład źle zabezpieczony towar na Paletach, który się rozsypał w trakcie transportu. Dodatkowo, jest on wyłączony z odpowiedzialności za szkody, na które nie miał żadnego wpływu, a wydarzyłyby się one. Mowa tutaj przede wszystkim o okolicznościach związanych z działaniem sił natury. Wszelkie zamiecie śnieżne. Powodzie, huragany, pożary i oblodzenia drogi, to kwestia, której OCP przewoźnika nie obejmuje. To samo tyczy się wszelkich wypadków komunikacyjnych nie z winy kierowcy przewoźnika, które uszkodziły w jakikolwiek sposób towar. W tych sytuacjach nie ma, co liczyć na wypłatę odszkodowania z polisy, OCP przewoźnika, w wymienionych sytuacjach nie przysługuje ono po prostu właścicielowi towarów. Przez co w razie uszkodzenia go w transporcie mogą ponieść ogromne straty, za, które nie uzyskają wypłaty odszkodowania, jeśli nie posiadają oni ubezpieczenia cargo, które to właśnie chroni głównie towar klienta, a nie przewoźnika.
Zobacz koniecznie:
- odpowiedzialność cywilna firmy https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/
- ubezpieczenie oc firmy budowlanej kalkulator https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-remontowo-budowlanej/
- ubezpieczenie samochodu ciężarowego https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-i-ac-samochodu-ciezarowego-i-dostawczego/
Wiele firm transportowych w trosce o swoich klientów i ich finanse, podejmuje się wykupienia obydwu tych ubezpieczeń. Jednak nie jest to reguła, dlatego zawsze należy zapytać o ta kwestie przewoźnika przed złożeniem zlecenia transportowego, na przewóz danego towaru. Ubezpieczenia tego typu, pozwala na stabilność i płynność finansowa przedsiębiorstw z obu stron procesu transportowego. Niwelują one ryzyko ponoszonej odpowiedzialności własnym majątkiem i umożliwiają na spokojne działanie w branży transportowej.
Polska OCP przewoźnika https://www.facebook.com/ocpprzewoznika jest dedykowana dla wszystkich osób zajmujących się transportem towarów zarobkowo. Niezależnie czy jest to duża firma zajmująca się transportem i spedycja Czy może rodzinny biznes z jednym lub dwoma samochodami dostawczymi. Warto też pamiętać, że o wiele łatwiej jest zdobyć klientów posiadając polisę OCP przewoźnika, ponieważ klienci pomimo tego, że to przewoźnik odpowiada za powierzony towar boją się go oddać w ręce firm bez tej polisy ze względu na skomplikowane procedury otrzymania zadośćuczynienia w ramach ewentualnych strat w trakcie przewozu.
Wykupując OCP przewoźnika najlepiej jest negocjowane indywidualne warunki polisy. Nie warto przyjmować i podpisywać pierwszej lepszej polisy, jaką proponuje nam ubezpieczyciel. Jest to ubezpieczenie nieobowiązkowe, więc warto poświęcić mu trochę czasu i wraz z agentem, stwory pakiet, który jest dopasowany pod kątem ilości przewozów, zakresu terytorium, specyfiki przewożonych towarów. Wiele agencji ubezpieczeniowych, może oferować o wiele tańsza ofertę i atrakcyjniejsza pod względem produktów w niej zawartych niż oferowało na początku rozmowy. Wszystko to jest tylko kwestia odpowiednich negocjacji.
Dzięki takiemu ubezpieczeniu OCP przewoźnika skrojonym na miarę, można
czuć się bezpiecznie w trakcie wykonywania codziennych czynności związanych z działalnością przedsiębiorstwa transportowego.